34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4
Pon - Pt: 8:00 - 15:00
  • zsti1
  • zsti2
  • zsti3
  • zsti4

Na rowerach i kajakach - elektrycy i spawacze w Borach Tucholskich

Ciesząc się  pięknym majowym  słońcem, klasy 1TE i 1TSM z opiekunami p. Marcinem Stożkiem, p. Moniką Bierowiec oraz wychowawcami p. Agnieszką Baum i p. Kingą Bocianowską odkrywały uroki
Kaszubskiej przyrody i kultury podczas 5-dniowej wycieczki  krajoznawczej.

Ośrodek wypoczynkowy w miejscowości Swornegacie nad jeziorem Krasińskim był doskonałą bazą wypadową do wycieczek rowerowych i spływów kajakowych.  50-km rajd rowerowy wokół jeziora Krasińskiego i  Charzykowskiego był doskonałą okazją do sprawdzenia swojej kondycji oraz do podziwiania pięknych krajobrazów jednego z najbardziej dziewiczych i najpiękniejszych obszarów Polski.  Również spływ kajakowy rzeką Radunią i przez jeziora Witoczno, Łąckie i Kosobudno dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Ostatni dzień pobytu na Kaszubach był okazją do zwiedzania ogromnego  Kaszubskiego Parku Etnograficznego  im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach, rozciągającego się na 22 hektarach i zawierającego ponad 50 obiektów historycznych.

Pełni pięknych wspomnień i naładowani pozytywną energią uczestnicy wycieczki już planują kolejne wyprawy we wspólnym gronie.