34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4
Pon - Pt: 8:00 - 15:00
  • zsti1
  • zsti2
  • zsti3
  • zsti4

Poznawali uroki Roztocza na kajakach i rowerach

Czas wycieczek w ZSTI trwa w najlepsze. W ubiegłym tygodniu uczniowie kl. 1TB wraz z wychowawczynią p. Pauliną Gocał oraz opiekunami: p. Grzegorzem Lekkim oraz Agnieszką Biel-Habiedą odwiedzili Roztocze, poznając uroki tej części Polski jeżdżąc na rowerach i pływając kajakami.

Roztocze jest chętnie wybieraną przez uczniów ZSTI destynacją. Jest to piękna kraina geograficzna, łączaca Wyżynę Lubelską z Podolem, która ciągnie się od północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód aż do Lwowa na Ukrainie.

Przygoda na Roztoczu, która trwała 4 dni i obfitowała jak zwykle w wiele atrakcji. Między innymi uczniowie mieli okazję poznać klimat Roztocza podczas spływu kajakowego na rzece Wieprz. Spływ zaczął się w miejscowości Obrocz, po drodze mijał Zwierzyniec - czyli serce Roztoczańskiego Parku Narodowego. Z kolei uroki Puszczy Solskiej mogli poznać pokonując trasę ze Zwierzyńca do Józefowa.

Uczniowie byli zakwaterowani w niezwykle malowniczo usytuowanym ośrodku w Majdanie Sopockim nad zalewem nad rzeką Sopot, gdzie  wieczorami spędzali wspólnie czas grając w gry zespołowe, bądź przy ognisku i z gitarą.