34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4
Pon - Pt: 8:00 - 15:00
  • zsti1
  • zsti2
  • zsti3
  • zsti4

Brajan na medal!

Pasją Brajana Świdra z kl. 4TSE jest kolarstwo. Chłopak ma na koncie wiele tytułów i pucharów, jest w reprezentacji Polski, bierze udział w prestiżowych zawodach, takich Puchary, czy Mistrzostwa Świata, a jego marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Jego przygoda z kolarstwem zaczęła się w wieku 5 lat. Jak wspomina, za namową rodziców i cioci wziął udział w pierwszych zawodach, które odbywały się w Skomielnej Białej sąsiadującej z jego rodzinnym miastem Rabką Zdrój. Były to to zwody z cyklu Puchar Szlaku Solnego. Dlatego też pierwszym klubem, z którym związał się Brajan, był prężnie działający Luboń Skomielna Biała, z którego wywodzą się inne gwiazdy kolarstwa, takie jak Jarosław Żur, Kinga Żur, czy absolwent ZSTI Maciej Biedrończyk. To w tym klubie Brajan 3 lata temu zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski w kategorii junior młodszy.

Obecnie Brajan jeździ w barwach klubu PHO3NIX CYCLING TEAM, gdzie zdobył już 4 tytuły Mistrza Polski i dwa tytuły wicemistrza Polski w kolarstwie górskim i przełajowym. Równocześnie jest  w reprezentacji Polski. Zalicza wszystkie edycje pucharów Polski, czy miejscowe wyścigi takie jak Puchar Szlaku Solnego, ale także bierze udział w Mistrzostwach Europy, czy nawet Mistrzostwach i Pucharach Świata.

- Moja droga do tych sukcesu nie była prosta. Jest to sport dość ekstremalny. Zdarzyło mi się kilka poważnych kontuzji i złamań, które skutkowały tym, iż nie mogłem trenować przez cały sezon. Nigdy jednak się nie poddawałem,  ponieważ kolarstwo sprawia mi niesamowitą radość –  opowiada Brajan, podkreślając jednocześnie, że pogodzenie szkoły z treningami jest bardzo trudne. Aby być w formie musi trenować codziennie. Najkrótszy trening trwa godzinę, te najdłuższe nawet 4. Marzeniem Brajana jest udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.  Chłopak ma świadomość, że czeka go bardzo dużo pracy, ale wierzy, że dzięki odpowiedniej motywacji, może osiągnąć kolejny sukces.

-  Jeżeli ktoś chciałby spróbować swoich sił  w kolarstwie, zapraszam tam, gdzie ja zaczynałem, czyli do klubu KS Luboń Skomielna Biała – zachęca.

01
01
02
02
03
03
04
04
05
05
06
06
07
07
08
08