34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4
Pon - Pt: 8:00 - 15:00
  • zsti1
  • zsti2
  • zsti3
  • zsti4

„Zielony Mikołaj” Nikoli Targosz z pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie

Nikola Targosz z kl. 4TR została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle. Jej  plakat z postacią „Zielonego Mikołaja”, przybliżającego zjawisko greenwashingu zdobył  uznanie jurorów i zapewnił Nikoli zwycięstwo.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy sukces utalentowanej uczennicy technikum reklamy, która łączy swoje pasje fotograficzne z umiejętnościami graficznymi. Inspiracją do stworzenia plakatu był dla mnie ogół otoczki ekologii, która w większości przypadkach jest właśnie ekościemą. Wiele z nas nie ma pojęcia o tym, że jesteśmy wprowadzani w błąd przez osoby lub firmy, które próbują wywołać wrażenie, ze produkt lub usługa są ekologiczne, choć nie jest to zgodne z prawdą. Nieprecyzyjny język komunikacji oraz używanie popularnych w mediach określeń, jak np. eko, bio, vege to tylko chwyt marketingowy, mający na celu budowanie pozytywnego PR, by zwiększyć sprzedaż i zyski. Musimy uważać na to co jemy, kupujemy i promujemy – tłumaczy Nikola.

Szkolnym opiekunem konkursu była p. Marta Wątor-Węgrzyn – nauczycielka plastyki i biologii w ZSTI, a Nikola biorąc w nim udział, połączyła wiedzę z biologii z umiejętnościami zdobytymi na przedmiotach zawodowych oraz wrodzonym wyczuciem artystycznym.

https://cee.wisla.pl/2023/12/19/zielony-mikolaj-wyniki-konkursu/?fbclid=IwAR0qT905ftunjkJqQ952eexwP2walvJ9x_fVx7UWZuwQmyO9AUc5v_n3lQQ

b