• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Życzenia świąteczne od Rady Rodziców

Wielkanoc 2023

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości
oraz serdecznych spotkań w gronie rodzinnym

życzą

Dyrekcja i Pracownicy ZSTI w Mszanie Dolnej

 

 

Kolejny konkurs językowy rozstrzygnięty

Jak co roku, w ZSTI odbył się zorganizowany przez p. Gabrielę Sułkowską, szkolny konkurs języka niemieckiego „DACH-Länder-Experten". Uczniowie, rozwiązując konkursowy test, musieli wykazać się znajomością geografii, historii orz kultury wszystkich krajów niemieckojęzycznych.

Dar wielu serc – podsumowanie wielkopostnej akcji pomocy Ukrainie

Gródek Jagielloński leży obecnie w Ukrainie, ale ma bogatą historię związaną z Polską. To tam znajduje się serce króla Władysława Jagiełły, którego pochowano w Krakowie, ale serce - w Gródku, gdzie zmarł w 1434 r. My posłaliśmy tam dar naszych serc. W mieście mieszka spora grupa Polaków, istnieje polska parafia, w której posługuje ksiądz Antoni Kozak i polskie siostry pallotynki. Wspomagamy ich od wielu lat, zwłaszcza w okresie świątecznym. Obecnie, gdy w Ukrainie trwa wojna, tej pomocy nie mogło zabraknąć, a nawet trzeba było ją zwielokrotnić. Udało się to kolejny raz!

Wyniki losowania kto z kim i w jakiej grupie zagra - mistrzostwa ZSTI

Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSTI zostanie rozegrany tak jak planowano w piątek 31.03.2023 na boisku przy sali gimnastycznej ul. Starowiejska 4. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn. Rozgrywki zostaną przeprowadzone systemem w  każdy z każdym w trzech grupach.