Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Znamy już laureatów szkolnego konkursu wiedzy o Londynie. Najlepszą znajomością historii, topografii i zabytków miasta nad Tamizą wykazał się Michał Gruca z kl. 3TIa. Miejsce na podium obok niego zajęli także Arkadiusz Adamczyk z kl. 3TIb z kl. i Tomasz Wilk z kl. 1TRp.

Jest tyle powiedzeń o Neapolu, ile obliczy ma to miasto położone u stóp Wezuwiusza – z jednej strony miasto Gomorry, złodziei poruszających się na skuterach, wszechogarniającego chaosu, z drugiej pełne majestatycznych budowli, ale niewątpliwie cały czas tętniące życiem. Jak niezwykłe jest to miejsce, mogli się przekonać uczniowie ZSTI, którzy jeden tydzień zimowej przerwy spędzili w Campanii na wybrzeżu Morza Tyreńskiego.

Ferie zimowe były czasem nie tylko wypoczynku, ale i radości: z wszystkich miejsc, do jakich skierowaliśmy za pośrednictwem koła „Caritas” przedświąteczną pomoc, nadeszły podziękowania, okraszone miłymi zdjęciami. 

Trwające od dwóch lat w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej działania związane z eksperymentem edukacyjnym zakończyły się sukcesem. Technik spawalnictwa został wpisany na ministerialną listę Klasyfikacji zawodów i specjalności, a tym samym od września może się rozpocząć regularna rekrutacja na ten kierunek w całej Polsce.

 

Dzięki współpracy naszej szkoły z PSB Mrówka Mszana Dolna, odwiedziła i przeszkoliła nas polska firma produkująca wyroby malarskie. Program szkoleniowy Akademia Wykonawcy Śnieżki to program stworzony i realizowany przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. Ideą programu jest dzielenie się profesjonalną – teoretyczną i praktyczną – wiedzą z dziedziny technik aplikacji materiałów budowlanych i dekoracyjnych oraz ich właściwości i zastosowań.