Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

 

15 uczniów ZSTI już odebrało laptopy. Dzięki temu będą mogli mieć łatwiejszy dostęp do zdalnego nauczania. Sześć notebooków pochodzi z zasobów szkolnych, a pozostałe dziewięć udało się uzyskać z projektu „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło w sumie aż 186 mln zł.

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID- 19, do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach.  W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół nauka jest realizowana na odległość.

W przypadku praktyk zawodowych uczniów technikum, zaplanowanych  do  zrealizowania  w  okresie,  w  którym  wprowadzono  czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół, praktyki te realizuje się do  końca  roku  szkolnego  2019/2020  lub  w  klasach  programowo wyższych.

W związku z tym uczniowie klas 2TI oraz 3TR mający rozpocząć praktykę zawodową  od 20 kwietnia b.r. uczestniczą w zajęciach zdalnych wg obowiązującego planu.

Czas rozpoczęcia praktyki zawodowej zostaje przesunięty i będzie ogłoszony oddzielnym komunikatem.

 

 

W tym roku wszystko jest inaczej. Ze względu na panującego wirusa, większość z nas nie opuszcza swoich domów. Jednak Wielkanoc to głęboka tradycja, zakorzeniona w nas, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Każdy pamięta o zwyczajach, które wyniósł z domu.
I mimo, że nie mamy lekcji w szkole, to uczniowie realizują treści zawarte w rozkładach poszczególnych przedmiotów. I tak uczniowie klas pierwszych w ramach zajęć z plastyki i sztuki pop-art zrealizowali ćwiczenie, gdzie mieli ozdobę wielkanocną przedstawić w nurcie XX wiecznego kierunku. Powstały również kartki wielkanocne, pisanki i ozdoby wielkanocne w ramach tematów z komunikacji wizualnej w klasach reklamy.
Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac naszych uczniów w galerii:
 

 

 

Alleluja, Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał!
Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość

  Wesołych Świąt

życzą Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych
w Mszanie Dolnej

 

 

 

 

 

Zgodnie z informacją Dyrektora CKE w sprawie matury próbnej http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/20200324%20Proba%20EM.pdf Informuję że w ZSTI w Mszanie Dolnej próbna matura na poziomie podstawowym odbędzie się zgodnie z harmonogramem CKE, tj.

  • czwartek (2.04) – język polski
  • piątek (3.04) – matematyka
  • poniedziałek (6.04) – języki obce

 

Matura zdawana w zakresie rozszerzonym:

  • wtorek, środa (7-8.04)

 

Uczniowie klas maturalnych przystępujący do matury próbnej w danym dniu pobierają ze strony https://www.cke.gov.pl/ arkusze z zadaniami, następnie jeżeli mają możliwość – drukują arkusz, w przeciwnym razie przygotowują papier formatu A4, na którym będą zapisywać rozwiązania zadań maturalnych. Przygotowują przybory i materiały pomocnicze zgodnie z komunikatem dyrektora CKE (tablice, kalkulatory, itp.). Rozwiązują zadania w czasie przewidzianym w arkuszu. Po zakończeniu pracy skany lub zdjęcia przesyłają nauczycielom jako „Zadanie” poprzez platformę e-learningową – kursy „Przygotowanie do matury…

 

Życzymy POWODZENIA!!!