Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Szachiści ZSTI Mszana Dolna w składzie Aleksandra Schmidt, Artur Jagła, Mateusz Aleksandrowicz, Maksymilian Klimek zdobyła III miejsce mistrzostwach powiatu limanowskiego w szachach.

W dniach 6 - 8 listopada klasy 2 i 3 technikum elektrycznego i elektryczno-mechanicznego uczestniczyły wwycieczce przedmiotowo-turystycznej. Pierwszym celem wyjazdu był Lubliniec - można powiedzieć, miasto elektryków, a drugim Konin z niezwykle ważną dla bezpieczeństwa energetycznego Polski Elektrownią Pątnów.

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego wraz z nauczycielami - p. Karoliną Ceklarz, p. Stanisławem Żądło i p. Grzegorzem Lekkim  wzięli udział w zajęciach pokazowych prowadzonych przez zespół doświadczonych trenerów i instruktorów firmy Makita Polska. Szkolenie dotyczyło elektronarzędzi budowlanych i  ogrodniczych, których producent, japońska firma  Makita, jest światowym potentatem. 

Początek listopada to czas refleksji i zadumy nad przemijaniem, ale też okazja, aby okazać pamięć o tych, którzy odeszli. Tradycyjnie już w ZSTI odbył się apel, podczas którego wspomniano zmarłych uczniów i nauczycieli. Uczczono ich pamięć nie tylko paląc symboliczne znicze przy ustawionym brzozowym krzyżu, ale też odmówiono w ich intencji cząstkę różańca. Modlitwę poprowadził ks. Tadeusz Mrowiec, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego.

W dniach 22- 23 października  uczniowie klasy 3 Technikum organizacji reklamy uczestniczyli w wycieczce projektowej wspierającej kształcenie zawodowe i ustawiczne z terenu powiatu limanowskiego. Wizyta zawodoznawcza przeprowadzona została  przez Biuro Podróży LAVISTA z Nowego Sącza.  Na realizację zadań wybrano miasto Bielsko- Biała. Celem wycieczki było uzupełnienie treści programowych z zakresu przedmiotów zawodowych.