Uczestniczyli w konferencji "Muzyka w edukacji"

Uczniowie kl. 2TR wraz z panią Moniką Ziębą uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Muzyka w edukacji”. Konferencja została zorganizowana przez Wójta Gminy Niedźwiedź, Szkołę Muzyczną w Niedźwiedziu i Towarzystwo Naukowe Educare. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Starosta Limanowski Jan Puchała.
Konferencja odbyła się w malowniczym hotelu Górski Raj w Porębie Wielkiej.

Informatycy na Nocy Naukowców

O komunikacji międzyukładowej, przetwarzaniu dźwięku i obrazu w życiu codziennym, autonomicznym robocie humanoidalnym NAO, a także o arkanach pracy w laboratorium mikrokontrolerów i ich aplikacjach, laboratorium wizualizacji trójwymiarowej i wirtualnej rzeczywistości oraz w laboratorium robotów mobilnych mieli okazję posłuchać uczniowie kl. 1 i 3 TI którzy, wraz z opiekunami: Jackiem Serafinem, Adamem Nieckulą i Tomaszem Sułkowskim, uczestniczyli w piątkowy wieczór w Małopolskiej Nocy Naukowców.

Pierwszy raz w historii Szkoły - debiut dziewcząt w sztafecie!

We wtorek 27.09. w Limanowej, przy pięknej pogodzie, rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Po raz pierwszy w historii ZSTI wystąpiła reprezentacja dziewcząt. Co prawda nie udało się wskoczyć na podium ale są bardzo dobre rokowania na przyszłość - ostatecznie 6 miejsce. Chłopcy zakończyli swój występ oczko wyżej - na V miejscu . Gratulujemy wszystkim startującym w zawodach i zachęcamy do systematycznej aktywności fizycznej - nie tylko biegania!

Kolejny sukces Macieja Biedrończyka w MTB!

W wyniku rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zawodach wojewódzkich w kolarstwie górskim, Maciej Biedrończyk- uczeń Naszej Szkoły zajął wysokie 5 miejsce. O najwyższe miejsce na podium przegrał o kilka sekund. Gratulujemy i życzymy dalszej wytrwałości w treningu.

Szkolna E-Biblioteka

Informujemy, że w naszej szkole został uruchomiony elektroniczny dostęp do biblioteki (E-Biblioteka). Katalog on-line naszej biblioteki jest dostępny dla każdego, kto chce wyszukać książkę (sprawdzić, czy jest w bibliotece). Natomiast zalogowany czytelnik może sobie książkę zarezerwować, dostaje powiadomienie, że książka jest do odbioru, przypomnienie o zwrocie itp. Może na bieżąco kontrolować swoje konto.

Aby się zalogować, trzeba w BIBLIOTECE SZKOLNEJ podać swój e-mail. Po podaniu adresu e-mail uczeń otrzymuje swoje konto, a proces logowania przebiega identycznie jak logowanie do dziennika elektronicznego.

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do zakładania kont i korzystania z możliwości naszej Biblioteki. Link do E-Biblioteki został umieszczony w menu naszej strony WWW.