Jak co roku, w ZSTI Boże Narodzenie jest nie tylko okazją do wprowadzania już na początku grudnia świątecznej atmosfery, ale też działalności charytatywnej. Szkoła nie włącza się w ogólnopolską akcję Szlachetnej Paczki, ale organizuje własną Paczkę św. Antoniego, z której dochód jest przekazywany na potrzeby osoby lub rodziny związanej ze szkołą lub lokalną społecznością. Do puszek trafiają datki uczniów i dochód z kiermaszu świątecznego, na który prace przygotowują uczniowie wspólnie z nauczycielami. W tym roku, oprócz kartek i stroików, pojawią się bożonarodzeniowe pierniki.

Tegoroczny dochód z kiermaszu i zbiórki do puszki zostanie przekazany na leczenie Marianki Popiołek z Mszany Dolnej, która przyszła na świat z wadą wrodzoną serca (Tetralogia Fallota) oraz z niedorozwojem kończyn górnych i jest podopieczną Fundacji „Serce dla Maluszka”. W zbieranie funduszy na kosztowną rehabilitację dziewczynki włączyła się cała lokalna społeczność. organizując zbiórkę m.in. na portalu społecznościowym.