"Z powodu koronawirusa polska szkoła w ciągu tygodnia przeniosła się z klas do internetu. Jednak, aby edukacja mogła się odbywać online, potrzebne są minimum trzy rzeczy: dobre chęci, umiejętności oraz sprzęt. Tego ostatniego brakuje. Dlatego zwracamy się do firm, koncernów i ludzi dobrej woli z prośbą o rozważenie możliwości przekazania szkołom sprzętu komputerowego, urządzeń mobilnych czy ruterów” -  napisał w specjalnym apelu prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. ZSTI włącza się do akcji i również apeluje do wszystkich, którzy mogą i chcą wypożyczyć uczniom ZSTI sprzęt na czas zdalnego  nauczania. Prosi także uczniów, aby zgłaszali zapotrzebowanie. Szkoła będzie pośredniczyć w przekazywaniu informacji, zarówno darczyńcom, jak i uczniom potrzebującym sprzętu niezbędnego do realizowana nauki w domu.