15 uczniów ZSTI już odebrało laptopy. Dzięki temu będą mogli mieć łatwiejszy dostęp do zdalnego nauczania. Sześć notebooków pochodzi z zasobów szkolnych, a pozostałe dziewięć udało się uzyskać z projektu „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło w sumie aż 186 mln zł.

Laptopy do ZSTI udało się pozyskać dzięki staraniom powiatu limanowskiego, który w ramach projektu uzyskał pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów zdanych ze względu na epidemię koronawirusa i zamknięcie szkół na nauczanie online. Laptopy trafiły do tych, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nie mają w domu narzędzi umożliwiających zdalną naukę. Szkoła wspólnie z samorządem postanowiła wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i pomóc w organizacji sprzętu. - Mimo iż ZSTI jest, jak sama nazwa wskazuje, szkołą informatyczną, zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z naszych uczniów ma indywidualny dostęp do komputera. Poza tym nasi uczniowie mają rodzeństwo i rodziców, którzy również bardzo często swoje obowiązki wykonują zdalnie, więc muszą się dzielić sprzętem – tłumaczą organizatorzy akcji z ZSTI.– Nie chcemy, aby przez takie ograniczenia materialne, ktoś nie mógł realizować obowiązku szkolnego.

W ramach projektu "Zdalna szkoła wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" przekazano uczniom szkoły na czas prowadzonego przez ZSTI kształcenia na odległość dziewięć komputerów przenośnych (notebook) ASUS X509FA-EJ075T wraz z systemem operacyjnym Microsoft Windows 10 Home oraz licencją edukacyjną Microsoft Office 2019 Standard PL.