Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na nową stronę internetową zakończyło pierwszy etap zmiany wirtualnego wizerunku szkoły. Powstały cztery projekty autorstwa uczniów kl. 4 technikum informatycznego: Arkadiusza Adamczyka, Piotra Michalaka, Michała Michalaka oraz Michała Macha. Nad zwycięskim projektem autorzy będą pracować wspólnie pod przewodnictwem laureata konkursu, którym został Michał Michalak z kl. 4Tib.

Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Andrzej Dębski oraz nauczyciele informatyki i przedmiotów reklamowych, oceniała prace w kilku kategoriach: rozmieszczenie elementów strony (menu, logo, baner, slider, artykuł), kolorystyka strony, czytelność i intuicyjność nawigacji, wygląd strony nie tylko na komputerze, ale także na innych urządzeniach, takich jak tablet, czy smartfon oraz ogólne wrażenia estetyczne.

Prace nad nową odsłoną witryny  trwały blisko trzy tygodnie, a miały na celu nie tylko zmianę wyglądu, ale także aktualizację oprogramowania. Strona ZSTI w nowym wydaniu pojawi się w nieco odmiennej szacie graficznej, ze zmodyfikowanymi elementami ułatwiającymi nawigację. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań umożliwi także okazjonalną zmianę grafiki.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki konkursu:

1. miejsce - Michał Michalak - 325 pkt.

2. miejsce -  Arkadiusz Adamczyk - 300 pkt.

3. miejsce - Piotr Michalak - 292 pkt.

4. miejsce - Michał Mach - 278 pkt.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy kreatywności i nowoczesnego podejścia do tematyki projektowania stron.