Powstała księga znaku

Projekt edukacyjny realizowany w kl. 3TR w ramach praktyk zawodowych przyniósł szkole wymierne rezultaty nie tylko w postaci wzmożonego ruchu w szkolnych mediach społecznościowych, ale także profesjonalnej księgi znaku.

Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że księga znaku to standaryzacja logo – opis jego budowy oraz przykłady, jak prawidłowo należy stosować znak. Bardzo rozbudowana księga zawiera bardziej szczegółowe opracowania oraz konkretne projekty realizacyjne z użyciem logo i logotypu. Co ciekawe, jedną z części księgi znaku są złe praktyki, czyli przykłady niedopuszczalnej formy logo, zarówno pod względem użycia kolorów, jak i kształtu, czy proporcji.

Uczniowie pracowali nad księga znaku przez 4 tygodnie, wykorzystując znane z zajęć szkolnych programy do grafiki rastrowej i wektorowej. Przygotowana księgą, którą finalne udało się wydrukować, ujednolici wykorzystanie logo przez wszystkich pracowników szkoły, którzy  wykorzystują znak w różnych sytuacjach promocyjnych.