Podsumowanie drugiego tygodnia, zapraszamy na ostatni cykl zajęć

Za nami drugi tydzień zajęć zawodoznawczych. W ubiegły tygodniu po zajęciach ze spawalnictwa i reklamy, uczniowie uczestniczyli w warsztatach w pracowni informatycznej, elektroenergetycznej i budowlanej. Dzisiaj rozpoczynamy ostatni tydzień warsztatów.

 

Przypomnijmy, w ubiegłą środę w pracowni informatycznej uczestnicy projektu mieli szansę zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi techniki światłowodowej – jak łączyć kale światłowodowych z wykorzystaniem spawarki światłowodowej oraz spawów mechanicznych, a także jak testować wykonane połączenia. Ważnym punktem pokazu było bezpieczeństwo osób zajmujących się techniką światłowodową.

Tematem czwartkowych zajęć w pracowni elektroenergetyki była prezentacja systemu KNX służącego do programowania i sterowania instalacjami elektrycznymi. System KNX, jest jednym z najbardziej rozbudowanych systemów automatyki budynkowej, popularność zyskuje głównie dzięki ogromnym możliwościom automatyzacji, praktycznie dowolnych funkcji sterowania w domu czy budynku. Począwszy od najprostszych kontroli oświetlenia, ogrzewania czy też rolet, poprzez zaawansowane sterowanie klimatyzacją, wentylacją, integrację systemami alarmowymi i kontrolą dostępu, aż do zdalnej wizualizacji całego systemu za pomocą modułów wykorzystujących komunikację internetową lub GSM.

Z kolei w czasie ostatnich w tym tygodniu zajęć - w pracowni budowlanej uczestnicy poznali różnice pomiędzy konstrukcjami stalowymi, żelbetowymi i drewnianymi oraz mogli obejrzeć narzędzia i materiały niezbędne do wykonania zbrojenia, a także poznać zasady murowania.

Dotychczas odbyło się już 10 spotkań z uczniami - po dwa w każdym z pięciu obszarów zawodowych. W bieżącym tygodniu planujemy przeprowadzenie jeszcze pięciu zajęć - po jednym w każdym z obszarów. Zachęcamy rówież do obejrzenia nowości na kursie "Giełda pracodawców", gdzie sukcesywnie są zamieszczane "wizytówki" i wywiady z właścicielami zakładów pracy współpracujących ze szkołą.

Przypominamy, że równolegle do prowadzonych zajęć zawodoznawczych trwa nadal szkolny etap konkursu "Zawód nie zawodzi". W najbliższy weekend planujemy przeprowadzenie ostatnich quizów konkursowych, które wyłonią zwycięzców Konkursu w poszczególnych szkołach.