Pierwszoklasiści zdobywają szczyty

Nie od dziś wiadomo, że w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych nie tylko uczą i wychowują, ale też dbają o integrację społeczności uczniowskiej, dlatego tradycją stały się już organizowane w pierwszych dniach września wycieczki integracyjne dla pierwszoklasistów.

Wspólne zdobywanie okolicznych szczytów sprzyja lepszemu poznaniu się uczniów, którzy najbliższe cztery lata mają spędzić w jednej klasie, jest też okazją dla wychowawcy, aby przyglądnąć się zachowaniu uczniów poza murami szkoły i porozmawiać na neutralne tematy. Uczniowie klasy I Technikum Informatycznego wraz z wychowawcą Jerzym Kogutem i nauczycielem informatyki Adamem Nieckulą zdobywali Ćwilin, budowlańcy z wychowawczynią Ewą Nawarą i nauczycielem wychowania fizycznego Pawłem Madzulą – Lubogoszcz, a mechanicy i elektrycy wraz z wychowawczyniami – Małgorzatą Stolarczyk i Urszulą Kotarbą oraz anglistą Jackiem Wiśniowskim i wuefistą Pawłem Madzulą wędrowali jednym z najpopularniejszych szlaków w Gorcach. Wycieczkę rozpoczęli pod pomnikiem św. Mikołaja w Rabce. Na trasie ich wyprawy znalazł się też nowy kompleks parkowy z tężnią solankową i pijalnią wód mineralnych, aż wreszcie malowniczym szlakiem dotarli na Maciejową, a stamtąd na Stare Wierchy, by przez Tobołów zejść do Poręby Górnej.