Wielka Gala Wolontariatu w ZSTI

8 grudnia w ZSTI odbyła się III Gala Wolontariatu, podczas której wręczono nagrody szczególnie zasłużonym wolontariuszom i darczyńcom. Impreza, której wieli finał odbył się w ZSTI rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Michała Archanioła.

Nastepnie uczestnicy przeszli tłumnie ulicami Mszany Dolnej, aby uczcić przypadający na 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Pierwszy Powiatowy Pochód Osób z Niepełnosprawnością, któremu przewodziło hasło „Jestem, Czuję, Potrzebuję” zgromadził nie tylko opiekunów, ale wiele instytucji i jednostek powiązanych ze wsparciem osób, które mają szczególne potrzeby. Razem z nimi świętowali także wolontariusze (Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia).

Wielki finał III Gali Wolontariatu odbył się w ZSTI i mimo, iż to nie szkoła była jego organizatorem, bez pomocy uczniów i pracowników przedsięwzięcie na taką skalę nie byłoby możliwe. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z ZSTI – uczniom z kl. 1TB, 2TR, 1TSM, 2TBS (w sumie 44 osoby), nauczycielom: p. Michałowi Mielnikiewiczowi, Janowi Nawieśniakowi, Stanisławowi Karpierzowi, Pawłowi Madzuli, pani Kindze Bocianowskiej, Piotrowi Piątkowskiego, Łukaszowi Piaskowemu, Przemysławowi Małyszowi z oddziałem Strzelców, pani Marii Kościelniak-Małysz,pani Elżbiecie Antosz oraz niezawodnemu p. Andrzejowi Głowie z INSTAL ORKIESTRĄ, która towarzyszyła uczestnikom pochodu.

20231211a