34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4
Pon - Pt: 8:00 - 15:00
  • zsti1
  • zsti2
  • zsti3
  • zsti4

Uczestniczyli w eko warsztatach online

Czym są metale ziem rzadkich? Czy zapotrzebowanie światowej gospodarki na metale ziem rzadkich jest duże? Czy od tych pierwiastków zależy rozwój innowacyjnych technologii? Co się znajduje we wnętrzu smartfonów? Czy recykling ,,starej’’ elektroniki rozwiąże problem niedoboru pierwiastków ziem rzadkich? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań mieli okazję uzyskać uczniowie klasy 1TR, 2TR i 4TB podczas warsztatów online, które odbyły się w ZSTI 22 maja.

Poznawali uroki Roztocza na kajakach i rowerach

Czas wycieczek w ZSTI trwa w najlepsze. W ubiegłym tygodniu uczniowie kl. 1TB wraz z wychowawczynią p. Pauliną Gocał oraz opiekunami: p. Grzegorzem Lekkim oraz Agnieszką Biel-Habiedą odwiedzili Roztocze, poznając uroki tej części Polski jeżdżąc na rowerach i pływając kajakami.

Integracja i survival nad Jeziorem Żywieckim

Dwa majowe dni uczniowie klasy 2TB i  4TR spędzili integrując się nad Jeziorem Żywieckim. Były zajęcia survivalowe, wyjście w góry i zwiedzanie najważniejszych atrakcji regionu.

Konkurs językowy Ello rozstrzygnięty

W ZSTI odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu języka angielskiego "Ello", w którym wzięło udział 22 uczniów. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością odbioru tektów słuchanych. Z konkursowymi zmaganiami najlepiej poradzili sobie: Paulina Nowakowska, Roksana Nowak (kl. 3TI) i Maciej Aksamit (kl. 4TIb) zajmując ex equo pierwsze miejsce, tuż za nimi uplasowała się Izabela Wójciak (kl. 4TR), ostatnie miejsce na podium przypadło Patrykowi Ratajowi (kl.3TI).  Szkolnym opiekunem konkursu była p. Urszula Kotarba. Gratulujemy wszystkim doskonałej umiejętności rozumienia tekstów anglojęzycznych ze słuchu.

Kolejna edycja popularnego konkursu "Zawód nie zawodzi" za nami

Znajomością stylów architektonicznych, biografii Nikoli Tesli, znaczenia kolorów i ich zastosowania, rodzajów i zastosowania dysków SSD musieli się wykazać uczestnicy kolejnej edycji konkursu "Zawód nie zawodzi" - wsparcie wyboru ścieżki kariery zawodowej przez uczniów szkół podstawowych”, będącego inicjatywą ZSTI, adresowaną do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych.

Strona 3 z 41